SEO - optimalizace pro vyhledávače, Search Engine Optimization, tvorba www stránek, SEO služby

seo pro web webové stránky
webSEO
Marek Beneš

Email info@web-seo.cz
Vlastní vyhledávání

AKTUÁLNĚ
Google zveřejnil Zeitgeist 2012 - nejhledanější dotazy za rok 2012 v ČR i po celém světě
Seznam chystá novou verzi fulltextového vyhledávání - že by konečně relevatní výsledky?
Seznam přidal náhledy webů v TOP pozici Skliku nad výsledky vyhledávání fulltextu.
Google doplnil zvýraznění do našeptávače ve vyhledávání
Seznam.cz začal zkracovat dlouhé titulky ve výsledcích vyhledávání
Seznam.cz nasadil novou verzi snippetů - cílem je pomoci návštěvníkovi najít přesně to, co hledá. Jestli se to Seznamu povedlo zhodnoťe sami.
- v souvislosti s tímto se také zmenšují miniatury náhledu webu: krátký snippet -> malý náhled!
Google Developer Day 2009, 6.listopadu - konference pro vývojáře z celého světa vedená profesionály z Googlu
Seznam.cz a nový engine řazení - Seznam.cz brzy spustí nový způsob vyhodnocování relevance - jak se změní SERP?
Novinky ze světového SEO - aktuální dění ze světa SEO najdete na SEOmoz.org
Bing na Seznam.cz - Seznam začal vyhledávat pomocí Bing
Seznam.cz spustil nový engine řazení dle relevance - je to tady, Seznam vypustil nový engine řazení SERP!
REFERENCE
Svět razítek
Grapp CZ, s.r.o.
Zámek Hostačov
SEO optimalizace
Studio Bombjack
Rekonstrukce interiéru
Autodoprava X-force
Kapela Liveevil
Kapela Grace
zdrava-mrkvicka.cz
muzikant.cz
atv-rakovnik
mittner.cz
azpalety
fondesign
...a další...
SEO ODKAZY

Nenašli jste svůj odkaz? Není v patičce? Poté nás kontaktujte, prosím.

Webové studio Xlibris.cz
Chcete zde mít svůj odkaz? Poté nás kontaktujte a určitě se domluvíme:)

Jaký byl Google Developer Day 2008

Marek Beneš, 26.10.2008
google developer day 2008
Historicky první Google Developer Day 2008 a doufejme, že né poslední, se uskutečnil 24.10.2008 v pražském Clarion Congress Hotelu a jelikož jsem měl tu čest se také zúčastnit, chtěl bych se s vámi podělit o mé zážitky a pocity.


Fotogalerii najdete zde

   Jako první musím uvést, že jsem se již k registracím nedostal, jelikož již byla tato akce plně obsazena. Ovšem díky mým dobrým známým, kterým samozřejmě děkuji, jsem se nakonec na GDD dostal:)
   Jak jsem již uvedl, registrace byly uravřeny po pár dnech, takže účast byla opravdu vysoká a převýšila dokonce učast na některých zahraničních GDD, což zmíníl i Jan Šedivý, šéf českých vývojářů v Googlu a uvedl možnost, že se příští rok bude tato akce v Praze opakovat.
   Co se týká organizace a časového naplánování, musím před Googlem opravdu smeknout, protože vše šlapalo na minutu přesně! Registrace na místě přesně v 9.00, následovala pestrá snídaně a v 10.00 zahájení pod vedením Nelsona Mattose. Ve zkratce řečeno, zahájení se týkalo hlavních cílů Googlu, jeho datacenter, Google App Engine, prohlížeče Google Chrome, spojení Google Maps API a Youtube API a samozřejmě Android(platforma pro mobilní telefony).
   Po zahájení následoval sled přednášek a workshopů, který lze nalézt na stránkách GDD. Já jsem se účastnil OpenSocial and The Social Web, Search Friendly Web Development pod vedením Chewy Trewhella(velice příjemný člověk), Gadgets Best practices, State of the Open Web a Creating a Client-Side Search Engine with Gears and Dojo.
   Téměř všechny přednášky byly anglicky, až na Gadgets Best practices, kterou vedli zaměstanci firmy Data3s a byla česko-slovenská:) Jinak všichni se snažili mluvit srozumitelně, pomalu a pokud jste něčemu nerozumněli, byli rádi, pokud jste se ptali, což byl taky cíl - interaktivní přednášky. Dozvěděl jsem se zajímavosti ohledně OpenSocial a The Social Web, něco o Gadgets, ale v této oblasti se moc neorientuji a nejzajímavější byla přednáška od Chewy Trewhella - Search friendly web development. Byla sice zaměřená spíše na základní věci, ale i tak jsem se hodně dozvěděl. Např. jak důležité jsou meta data, něco Google Webmaster Tools a také o problematice použití Flashe na webu.
   Po nenáročném harmonogramu přednášek následovalo rychlé ukončení a večírek, kde jste se mohli potkat s lidmi z Googlu a probrat s nimi vaše návrhy, nápady, připomínky,...cokoli. Já už jsem bohužel byl v časovém pressu a musel jsem pospíchat jinam:(

   Celkové hodnocení z mé strany posluchače a návštěvníka je velice kladné!! Pokud budu mít tu možnost, příští rok bych se rád znova zúčastnil:) Jakmile na netu najdu pár fotek, doplním je do textu. V této chvíli se musíte spokojit s fotkami, informacemi a videi na níže uvedených zdrojích.

ODKAZY: